Blogger 'Powered by Blogger' Yazısı ve Atıf Nasıl Kaldırılır?


Çoğu blogger şablonunun altında 'Powered by Blogger'  veya 'Blogger tarafından destekleniyor' gibi ibareler bulunur. Daha profesyonel bir görünüm elde etmek için çoğu blogger bu yazıları kaldırmak ister. Bu işlemi gerçekleştirmek için birden fazla yol bulunuyor. Hemen sizlere nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgileri vereyim.

1.Yöntem

Öncelikle blogger şablonunuzdan Tema > HTML'yi Düzenle diyoruz ve karşımıza gelen ekranda Ctrl+F tuşlarını kullanarak ]]></b:skin> kodunu buluyoruz. Daha sonra aşağıda vermiş olduğum kodları bir satır üzerine yapıştırıp Şablonu Kaydet butonuna basıyoruz.
 #Attribution1 {  height:0px;  visibility:hidden;  display:none  } height:0px; visibility:hidden; display:none }
Bu kadar basit aslında artık o can sıkıcı yazıdan kurtuldunuz. Bu işlemi yapamayan arkadaşlar için bir başka yöntem daha göstermek istiyorum.

2.Yöntem

Blogger şablonunuzdan Tema > HTML'yi Düzenle diyerek Ctrl+F uşları yardımı ile Attribution kelimesini aratıyoruz. Bahsettiğim kodu bulduktan sonra resimde göstermiş olduğum 'true' yazısını 'false' olarak değiştirebilirsiniz. Gereken değişikliği yaptıktan sonra Şablonu Kaydet diyerek Yerleşim bölümüne gidin. 
Yerleşim bölümünde Atıf gadgetini bulup kaldırabilirsiniz.
Sonraki Yayın Sonraki Yayın
Önceki Yayın Önceki Yayın
Sonraki Yayın Sonraki Yayın
Önceki Yayın Önceki Yayın
 

Son yazılarımızdan ilk sizin haberiniz olsun.